لزوم توجه به جانشین پروری در صنعت پتروشیمی

۱۳۹۷/۰۵/۰۴

به نقل از “خبرگزاری نیپنا”، جشن فارغ‌التحصیلی اولین دوره DBA و MBA دانشگاه صنایع و معادن ایران کارکنان شرکتهای پتروشیمی منطقه بندر ماهشهر با حضوررضا نوروززاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بیرانوند فرماندار شهرستان بندر ماهشهر، جعفر ربیعی مدیر عامل شرکت هلدینگ خلیج فارس وامید شهیدی نیا رییس سازمان منطقه ویژه اقتصادی و مدیران و اساتید و فارغ‌التحصیلان عصر دیروز برگزار شد.
براساس این گزارش، رضا نوروز زاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیزدر این مراسم اظهار کرد:

هدف از آموختن علم مدیریت پیدا کردن راه حل مسئله است وفارغ‌التحصیلان این دوره در محیط صنعتی فرهنگ جانشین پروری را تجربه کردند ،همانطور که می دانید سرمایه اصلی صنعت ماشین نیست بلکه نیروی انسانی است و مدیرانی موفق هستند که پی به ارزش و گوهر نیروی انسانی بردند .
معاون وزیر نفت خاطرنشان کرد:

گستردگی آموزش علم در کشور و تربیت انسان‌ها موجب افزایش سطح کیفیت زندگی و تعاملات مردم می شود امیدواریم با کمک این نیروی انسانی فرهیخته و کارآمد صنعت به سمت تعالی هدایت شود.
عبدالرضا غلامی مدیر شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در این مراسم گفت:

این دوره برای اولین بار در ماهشهر با همکاری ما در امور اداری و پشتیبانی و دانشگاه برای محتوای درسی و دعوت از اساتید برگزار شد و ۲۸ نفر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فارغ‌التحصیل شدند.
وی اهداف دوره را راهبری موثر مجموعه های صنعت، طراحی و هدایت و رهبری تحول در سازمان ها بعد از خصوصی سازی، توانایی درک روندها و برنامه ریزی برای مدیریت آینده، آشنایی با محیط کسب و کار جهانی، آشنایی با چالش‌های پیش روی صنعت پتروشیمی، توانایی دیدگاه استراتژیک و بهبود سیستم، بهبود مهارت اجتماعی و ارتباطی و رویکرد نوین رهبری عنوان کرد.
در پایان از نفرات برگزیده اول تا سوم دوره MBA و DBA و همچنین علیرضا علوی تبار از اساتید مطرح دانشگاه نیز تقدیر شد.

  نظرات