درباره ما

شرکت پایپ اتیلن در سال ۱۳۵۵ در تهران به ثبت رسید و در سال ۱۳۶۰ در شهر صنعتی رشت واقع در کیلومتر ۱۱ محور رشت – قزوین به بهره برداری رسید.

کارخانه این شرکت با ۹ خط تولید در ۵ سالن به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع از سایز ۱۶ میلی متر الی ۱۲۰۰ میلی متر در رده های فشاری مختلف با ظرفیت ۱۴۰۰۰ تن در سال فعال میباشد.

در حال حاضر کلیه خطوط تولید این کارخانه اعم از ایرانی و خارجی مجهز به کنترل دوره های LG ساخت سال ۲۰۰۸ و همچنان گراویمتری میباشند که توانایی کنترل مقدار مجاز ورود مواد اولیه به اکسترودر و تنظیم اتوماتیک ضخامت دیواره لوله را دارا میباشد.

این شرکت دارای گواهینامه ISO 9001:2008   و ISO 14001:2005   بوده و آزمایشگاه این شرکت در زمینه لوله های پلی اتیلن تک جداره، دو جداره، پلی پلروپیلن وu-P.V.C  آکرودیته بوده و همکار استاندارد میباشد.

این شرکت در واحد تعمیرات و نگهداری خود کلیۀ عملیات تعمیر، بازسازی و نوسازی خطوط تولید اعم از قالب سازی، کالیبراتورها، اسکترودر، ماشین کاری و موارد مختلف دیگر را انجام داده و کاملاً مستقل میباشد.

شرکت پایپ اتیلن دارای واحد کنترل کیفی فعال بوده و کلیه مراحل اعم از کنترل های مربوط به مواد اولیه، کنترل های فرآیندی و خطوط تولید، کنترل محصولات تولیدی، نحوه انباری و نگهداری مواد اولیه و محصولات و نحوه بارگیری و ….. را انجام میدهد.


خط مشی سیستم مدیریت کیفیت و زیست محیطی

 

گروه تولیدی و صنعتی پایپ اتیلن با هدف تولید و کاهش تقاضای لوله و اتصالات پلی اتیلن در کشور خصوصاً در استان گیلان ضمن ارج نهادن به خواسته ها و نظرات مشتریان و گروه های ذینفع در راستای اهداف اصلی خود یعنی دستیابی به بالاترین سطوح رضایتمندی مشتریان و حفاظت از محیط زیست و منابع ملی ضمن رعایت استانداردهای روز آمد محصول بر اساس الزامات ملی ۱۳۳۱ و استانداردهای بین المللی تولید لوله و تعهد به رعایت مقررات و الزامات قانونی مربوط به محصول و جنبه ها و پیامدهای زیست محیطی مرتبط، و به کارگیری یک سیستم مدیریت کیفیت و زیست محیطی اثر بخش و کار آمد با انتخاب الگوی استاندارد های بین المللی ISO 14001:2004 و ISO 9001:2008 و تعهد به بهبود مداوم این سیستم ها، ارکان چهارگانه (طرح ریزی Plan، اجرا DO، کنترل (پایش و اندازه گیری) Check، و بهبود مستمر Action) را مد نظر قرار می دهد و اهداف محوری زیر را سرلوحه حرکت خود در مسیر بهبود مداوم سازمان قرار داده است:

  • شناسایی، ارزیابی و کنترل جنبه های زیست محیطی
  • افزایش سطح کیفی محصولات با استفاده از جدیدترین تکنولوژی و پیشرفته ترین نرم افزارها مطابق با خواسته ها نظرات مشتریان
  • اجرا و حفظ الزامات قانونی و سایر الزامات مرتبط به جنبه های زیست محیطی در محیط
  • افزایش تولید با کیفیت بر اساس نیاز استاندارد ملی شماره ۱۳۳۱
  • بهبود فرآیندها، بهینه سازی منابع و زیر ساخت ها با تمرکز بر کاهش اثرات مضر بر محیط زیست
  • افزایش میزان فروش
  • پیگیری، اقدام و رفع شکایات طرف های ذینفع مرتبط با محیط زیست
  • افزایش بهره وری در تولید محصولات از طریق استفاده از تکنولوژی و روش های جدید و کاهش ضایعات
  • توسعه فرهنگ و مشارکت همه کارکنان، پیمانکاران جهت دستیابی به بهبود مداوم در کلیه فعالیت های مرتبط با محیط زیست

 

برای دستیابی به موارد بالا، شرکت پایپ اتیلن سیستم مدیریت کیفیت خود را بر مبنای استاندارد ISO/IEC 17025:2005 به منظور دستیابی به نظام تأیید صلاحیت ایران (IAS) طراحی نموده و مدیر ارشد این آزمایشگاه خود را ملزم و متعهد می داند که منابع و امکانات لازم را برای تحقق اهداف فوق، برآوردن الزامات این استاندارد و همچنین بهبود فعالیت های آزمایشگاه فراهم آورد.