خصوصیات انواع لوله کاروگیت پلی اتیلن دوجداره

۱۳۹۷/۰۸/۱۹

لوله کاروگیت پلی اتیلن، مدت های طولانی است که به عنوان یکی از بهترین و کارآمدترین لوله های صنعتی برای نصب در شبکه های لوله کشی سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته اند.

ساختار بیرونی این لوله ها به صورت دندانه ای حلقوی و دیواره داخلی آن ها، صاف و صیقلی است. این دسته از لوله پلی اتیلن تحت استانداردهای EN 13476-1 و DIN 16961 – ۱۶۵۶۶ تولید می شوند. برای ساخت این لوله ها از مواد پلی اتیلن HDPE با گرید تجاری PE80 استفاده می شود.
لوله کاروگیت پلی اتیلن ، راهکار مناسبی برای راه اندازی و تاسیس پروژه های جدید انتقال فاضلاب، پساب، آب آشامیدنی و مواد شیمیایی است؛ این لوله ها با استفاده از فناوری های روز دنیا طراحی و تولید می شوند؛ قدرت، دوام، استحکام بالا و مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی، مهم ترین عواملی هستند که موجب محبوبیت جهانی لوله کاروگیت پلی اتیلن شده اند.
دیواره آجدار و حلقوی لوله کاروگیت پلی اتیلن باعث افزایش استحکام آن در برابر فشار زیاد می شود. یکی از مهم ترین ویژگی های کاربردی این لوله های موجدار، مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و شرایط دمایی مختلف است. به همین دلیل این لوله برای انتقال فاضلاب های صنعتی که حاوی درصد زیادی ترکیبات شیمیایی مضر هستند، مناسب می باشند.

در بیان کاربردهای متنوع لوله کاروگیت پلی اتیلن می توان گفت این لوله ها حوزه های مختلفی از صنایع را پوشش می دهند؛ از این لوله ها در لوله کشی سیستم های آبیاری و آبرسانی کشاورزی، انتقال آب باران، خطوط فاضلاب و لوله کشی شهری (ساختمان های مسکونی و تجاری)، لوله کشی صنعتی، زهکشی کشاورزی و انتقال آب به روش ثقلی استفاده می شود. لازم به ذکر است استفاده از لوله کاروگیت برای هر یک از موارد فوق، مستلزم انتخاب مناسب لوله از نظر قطر و ابعاد می باشد.


ویژگی ها و خصوصیات انواع لوله کاروگیت پلی اتیلن 
لوله کاروگیت پلی اتیلن با توجه به اینکه از مواد پلی اتیلنی ساخته شده اند، در برابر خوردگی و تغییرات دمایی (انجماد کامل – گرمای شدید) مقاومت بالایی دارند. این لوله ها قادر هستند تا حداقل ۵۰ سال در شبکه لوله کشی باقی بمانند بدون اینکه تغییر جدی در آن ها ایجاد شود. لوله های کاروگیت، وزن سبکی دارند و حمل و نقل آن ها به راحتی انجام می گیرد. به عنوان مهم ترین خصوصیات کاربردی لوله کاروگیت پلی اتیلن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • لوله کاروگیت پلی اتیلن در برابر سایش، فرسودگی و پوسیدگی ناشی از مواد شیمیایی بسیار مقاوم است.
  با توجه به طراحی منحصر به فرد دیواره خارجی این لوله ها، افزایش مقاومت دیواره در برابر فشارهای محیط در حالت نصب به صورت دفنی برای آن فراهم شده است.
  در صورتی که لوله کاروگیت پلی اتیلن به صورت دفنی نصب شود، دیواره لوله در برابر حرکات زمین، تغییرات شرایط خاک و استرس محیط، مقاومت بالایی از خود نشان داده و خواص خود را حفظ می کند.
  برای حمل انواع ، نیازی به تجهیزات تخصصی یا نیروهای کاری اضافی نیست؛ این لوله ها سبک هستند و به راحتی می توان آن ها را نصب نمود.
  روش اتصال لوله های دوجداره پلی اتیلن در شبکه لوله کشی، بسیار ساده است؛ استفاده از اتصالات مختلف برای این کار توصیه می شود.

  دوام و ماندگاری لوله کاروگیت پلی اتیلن ، مهم ترین دلیلی است که مهندسان همواره تمایل دارند از این لوله برای پروژه های خود استفاده کنند.
  خرید لوله های دوجداره پلی اتیلن، همواره از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است چرا که قیمت آن ها در مقایسه با سایر لوله ها، کمتر می باشد.

ضرورت استفاده از لوله کاروگیت پلی اتیلن در خطوط لوله کشی 
سیال از درون لوله کاروگیت پلی اتیلن می تواند بدون اصطکاک عبور کند. دیواره این لوله ها هرگز دچار رسوب گرفتگی نمی شوند و این یک امتیاز بزرگ است، زیرا رسوب گرفتگی به دیواره لوله ها آسیب وارد می کند. دیواره لوله کاروگیت در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد. یکی از ویژگی های که استفاده از این لوله ها را برای مهندسان آسان نموده است، امکان نصب اتصالات مختلف در جهات های متفاوت به لوله ها است. به راحتی می توان از انواع اتصالات پلی اتیلن در خطوط لوله کشی با استفاده از لوله کاروگیت پلی اتیلن استفاده نمود.لوله های کاروگیت نیز مانند لوله پلی اتیلن در سایزهای مختلف تولید و عرضه میگردند که به راحتی میتوان در تمامی صنایع بدون هیچ محدودیتی مورد استفاده قرار داد .
از آنجایی که لوله کاروگیت پلی اتیلن ویژگی های کاربردی بسیار عالی دارد، به عنوان یکی از لوله های پرمصرف در صنایع شناخته می شود و تعمیرات و نگهداری خطوط در کوتاه ترین زمان امکان پذیر می باشد. به طور کلی هزینه های عملیاتی نصب این دسته از لوله و اتصالات، بسیار کمتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت لوله کاروگیت ، نحوه سفارش و خرید آن ها می توانید با شرکت کالاوران صنعت تماس حاصل فرمایید.

  نظرات