بررسی تحویل ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی ها

۱۳۹۷/۰۸/۱۹

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، نشست کمیسیون متبوعش درباره بررسی تحویل ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی ها را تشریح کرد.

اسدالله قره خانی ، در تشریح نشست روز یکشنبه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: گزارشی درباره نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه تهیه شده است که تعدادی از نمایندگان سوالاتی در خصوص این گزارش مطرح کرده و اعتقاد دارند که این گزارش باید کامل تر و زوایای پنهان آن مشخص شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: مقرر شد یک گزارش کامل و جامع به صحن علنی ارجاع شود تا اگر قرار است اظهارنظری از سوی نمایندگان صورت گیرد با روشن شدن تمامی زوایا تصمیم گیری انجام شود.

پتروشیمی ها عنوان کردند که بدهی های ارزی دارند

وی با بیان اینکه دستورکار دوم کمیسیون درباره تحویل ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی ها بود، ادامه داد: اما و اگرهایی درباره تحویل ارز وجود داشت که مسئولان هلدینگ خلیج فارس، تاپیکو و غدیر در نشست امروز کمیسیون دعوت شدند و اظهار داشتند که از آنجا که در ابتدا سیاست روشنی وجود نداشت انجام اقدامات امکانپذیر نبود.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مدیران پتروشیمی ها عنوان کردند که از زمانی که دستورالعمل بانک مرکزی مشخص و تعیین شد که ارز پتروشیمی ها باید در سامانه نیما قرار گیرد براساس برآوردهای اولیه ارز کاملا به سامانه نیما تحویل داده شده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پتروشیمی ها عنوان کردند که هزینه هایی در حوزه صادرات و بازگشت ارز داشته و بدهی های ارزی دارند، تصریح کرد: در این نشست پتروشیمی ها مشکلات خود را مطرح کرده و عنوان کردند که باید ارز موردنظر برای خرید محصولات و تجهیزات باید لحاظ شود.

منبع : خانه ملت

  نظرات